Obsah

Veřejná vystoupení

   Každoročně se naše děti svým vystoupením aktivně účastní několika veřejných akcí pro občany v Dolních Studénkách a vždy se velmi pečlivě a s radostí připravují předem. Pro nás to znamená včas vymyslet motiv vystoupení tak, aby to děti zaujalo, nalézt vhodný hudební doprovod a pak hledat konkrétní pohybovou choreografii tak, aby to děti zvládly a bavilo je to. Samozřejmě upřednostňujeme dětskou hudbu, písničky a snažíme se o výběr z české nabídky. Však je z čeho hledat, vždyť na naší hudební scéně už dlouhá léta vede Dáda a k ní se přidávají ještě Zdeněk Svěrák s Karlem Uhlířem a v poslední době i Míša Růžičková  a Inka Rybářová.

  A jak to probíhá? Dětem představíme hudební motiv a témy vystoupení, vysvětlíme si o čem to bude a pak tvoříme každopu volnou chvilku a když je nálada. Účastníme se všichni a postupně poskládáme celé vystoupení a pak už se jen opakuje - v podstatě vkládáme do vystoupení to, co děti už znají, ovládají a co je baví. Důležitá je radost z pohybu a chuť něco dokázat. Když vidíme, že je to nebaví, tak změníme pohyby. Někdy to probíhá zajímavě a užíváme si to všichni, jindy se vystoupení rodí obtížně a míváme do poslední chvíle rozporuplné pocity a až skutečné vystoupení nám odpoví na otázku, jak jsme to zvládli. Bývá to napínavé do konce, ale doposud nás vždy děti přesvědčily, že jsou šikovné a vystoupení se podaří a sklízíme příznivý ohlas - a to je největší odměna.

   Letos už máme za sebou dětský maškarní karneval SDH a ještě nás čekají tradiční čarodějnice, Sokoli a Hudba bez hranic. Mimo to ještě děti vystupují na setkání seniorů a při vítání občánků, ale to se střídáme s dětmi ze ZŠ a MŠ Dolní Studénky, takže chodíme jednou za dva roky.                                                                                             Lok