Vaše dítě bude v naší mateřské škole potřebovat:

Všechny děti:

• do třídy triko s krátkým rukávem, kalhoty na koberec (eventuelně punčocháčky)
  • pohodlné a vzdušné přezůvky – papučky nebo sandálky se světlou podrážkou
  • na vycházky převlečení dle aktuálního počasí, pokrývku hlavy
  • do skříňky náhradní převlečení, hlavně spodní prádlo, ponožky
  • do šatny pláštěnku a gumové holínky – chodíme ven i v mírném deštíku
  • pyžamko
  • vlastní malý dětský porcelánový hrníček a jeden plastový na zahradu (kelímek)
  • 3x krabici papírových kapesníků – 150 nebo 200 ks
  • 2x pack 100ks papírových kapesníčků v malých balíčcích

NEZAPOMEŇTE, ŽE DO TŘÍDY MAJÍ DĚTI VSTUPOVAT V ČISTÉM ODĚVU A NA ZAHRADU SI MAJÍ PŘINÉST DRUHÝ PŘEVLEK, ABY SE NEMUSELY BÁT UMAZAT PŘI SVÉM DOVÁDĚNÍ V PŘÍRODĚ !!!

Děti ve školní přípravě, které jezdí do ZŠ Dolní Studénky:

• vlastní pastelky - trojhranné
    • lepidlo v tyčince – menší
    • vlastní dětské nůžky s kulatým zakončením ostřím
    • To vše prosíme do jednoduchého pouzdra, děti s ním budou dojíždět do školy!

PROSÍME RODIČE, ABY RESPEKTOVALI DOBU PŘÍCHODU DÍTĚTE DO ŠKOLKY - pozdní časté příchody po 8:30 nám narušují soustředěnost dětí při společných činnostech a rozbíjejí organizaci dětí. Upozorňujeme, že MŠ je od 8:30 zamčená z bezpečnostních důvodů a učitelky musí od dětí odbíhat ke dveřím, aby pustily pozdní příchozí...                                                        děkujeme za pochopení

Organizace školního roku 2015/2016

Provoz MŠ je stanoven od 6:45 do 16:00 hodin.

Poplatek za předškolní vzdělávání je od 1.9. 2013 stanoven na 300,00 Kč měsíčně, platí se od září do června převodem na účet školy a to do 15. dne následujícího měsíce .

Za červenec a srpen se platí hotově, pokud je zřízen provoz a dítě dochází do MŠ ! ! !

Od poplatku za předškolní vzdělávání jsou pouze na 12 měsíců osvobozeny děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání.

Stravné je stanoveno od 1.9. 2012  na 33,00 Kč za celodenní stravu, 26,-Kč za polodenní stravu.

Rodiče mají nárok jen na první den stravy v případě nemoci, jsou povinni neprodleně hlásit absenci dítěte.

Platba stravného probíhá bezhotovostním převodem na účet MŠ Sluníčko a v případě platby hotově (pouze ve vyjímečných případech) platíte zálohu 1.000,-Kč v září a pak podle množství odebrané stravy a to přímo v MŠ Králec.

Strava dětí musí být odhlášena den předem do 7:00 hodin – ideální je SMS zpráva na školní mobil: 774 705 051

Děti je možno vyzvedávat  po obědě kolem 12:00 a pak po svačince kolem 14:45, po předchozí dohodě i vyjímečně v jiné době.

Záloha na kulturní a sportovní akce dětí – 500,00 nebo 2x  250,00 Kč

Žádáme rodiče:

• aby nám pravdivě a bez prodlení hlásili ráno při předávání dítěte jeho aktuální zdravotní potíže
  • aby nám neprodleně hlásili změny: pojišťovny, adresy, tel. čísla , jména apod.
  • aby přinesli ke  zkopírování průkaz zdravotní pojišťovny dítěte
  • aby doplnili aktuálně Zmocnění pro vyzvedávání dítěte z MŠ
  • aby podepsali souhlas se zvěřejňováním  na WEB. stránkách apod.
  • aby nás informovali o  stravovacích zvyklostech dítěte z domova
  • pomohli se zajišťováním Mikuláše a čertů na nadílku
  • přinesli do MŠ letáky a  noviny na sběr, velké knoflíky a  kulaté krabičky od sýrů.
  • sbíráme také vršky od PET lahví, elektroodpad a spotřebovaný rostlinný olej

Bližší informace o prázdninovém provozu či případné změny budou včas zveřejněny - rozhodneme se podle aktuálního zájmu o provoz MŠ.                                                                                                          Lok