Změny školního roku 2012/2013

Konečně nastal nový školní rok a podařilo se realizovat další změny - dokončila se nová jídelna. Bývalá ložnice se změnila na světlou a příjemnou místnost, zařízenou podle svého předpokládaného účelu: kolem stěn jsou nové skříně na skladování mnohých a potřebných pomůcek pro učitelky i děti. Stěny jsme nechali vymalovat žlutobílou barevnou kombinací a na podlahu přišly nové desky, dobře nalakované. Přátelé a známí sehnali materál na opravu a úpravu starého nábytku a obyčejné stoly se svépomocí změnily na luxusní výdejní stůl, přístupný ze tří stran. Z jedné strany pro děti a zbytek prostoru potřebuje pracovnice výdejny stravy. Stará kuchyňská linka se nám s pomocí pracovníků obce přestěhovala z bývalé minikuchyňky a je z toho hned pěkný kuchyňský kout. Stoly pro děti se přestěhovaly ze třídy, paní učitelky dostaly také novější velký jídelní stůl a hned je každému jasné, co se tady bude odehrávat - budeme tady 3x denně stolovat a zvykat si na větší prostor k samoobsluze - i k obsluze menších kamarádů a tak si před odchodem do velké jídelny na základní škole zvykneme na průchozí provoz při výdeji jídel.

A to není vše: ještě jsme si dovolili v průběhu jarních prázdnin realizovat opravu zpuchřelých stěn v šatně - pomohl především pan Březina u obecního úřadu. Okopal špatné a vlhké omítky, nainstaloval větrání za sádrokarton a báječně vymaloval - všichni jsme se po prázdninách nestačili divit, jak najednou ta šatna začala zářit. Takové překvapení jsme nikdo nečekali a o to větší radost jsme měli.

Pokaračovali jsme o velikonočních prázdninách, kdy se panu Březinovi podařilo snížit stropy v chodbičce k jídelně, také vymalovat a nakonec nám na stěnu přilepil báječný dětský koberec. Stačily dva dny volna a máme to tady zase kousek příjemnější a je poznat, že tady bydlí děti.                                                                                                                       Lok