Změny školního roku 2010/11

Na začátku tohoto školního roku děti uvítala nová výzdoba a to hlavně v koupelně a na toaletách v přízemí. Už nemáme obyčejné kachličky, ale objevujeme tam obrázky z podmořského světa a hlídají nás na okně piráti se svou lodí a nechybí ani ztracený poklad na dně mořském. Však se sami podívejte, jak je to u nás hezké.

Ve třídě nám slouží otevřené skříňky, kde si děti na první pohled mohou vybírat, kterou hru si právě zvolí pro kamarády a často si sedají i k zajímavým dětským knížkám.

A protože do světa dětí patří i malování a kreslení, tak jsme jim otevřeli i výtvarnou skříň a mohou si podle vlastního zájmu zvolit kteroukoliv dostupnou techniku výtvarné činnosti.

Děvčata nejvíce hospodaří v malé kuchyňce, kde si zkouší vařeníčko a občas i lukulské hody se sladkostmi - dětskými atrapami a musíme konstatovat, že jim to pěkně jde.

V nové ložnici v patře se jim dobře usíná při pohledu na veselé obrázky kolem dokola a ti, kteří nemohou odpočívat tak dlouho a připravují se na školní docházku, se za zástěnou snaží o samostatnou, zodpovědnou tichou školní přípravu s individuálním přístupem pedagoga.

Z bývalé ložnice máme prozatím pracovnu pro kroužky a už se těšíme, až se z ní podaří vybudovat nová výdejna stravy s jídelnou a děti tam budou mít pohodlné a prostorné podmínky pro stravování. Určitě jim tam bude víc chutnat! Ale všechno chce svůj čas, tak zatím čekáme...                                                                                                              Lok