Jsme Zelená škola

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak dětem, rodičům, pedagogům a široké okolní veřejnosti třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn na chodbě školy. Projekt naší škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu.

Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

Do sběrného boxu patří:

• Drobné domácí elektrospotřebiče (např.: žehlička, fén, holicí strojek, hodinky, budíky, váha…)
  • Kancelářská technika (např.: myš, klávesnice, kalkulačka, počítačové komponenty, notebook…)
  • Elektronika (např.: rádio, videokamera, mobilní telefon, fotoaparát)
  • Lékařské přístroje (např.: el.teploměr, tlakoměr…)
  • Drobné kuchyňské elektrospotřebiče (např.: rychlovarná konvice, ruční mixér, fritovací hrnec, toustovač…)
  • Vybavení pro sport a volný čas (např.: tachometr, GPS navigace…)
  • Nářadí (např.: vrtačka, pila, bruska…)
  • Hračky (např.: elektrický vláček, autíčko, videohra…)
  • Baterie
  • Kompaktní zářivka
  • Tonery
  • CD A DVD

Do sběrného boxu nepatří:

* Diskety, VHS a audiokazety

* velká elektrozařízení, která se do kontejneru nevejdou: ta předávejte paní Valentové,            naší  školnici

Děti a jejich rodiny mohou odpad do sběrného boxu odkládat při svém příchodu do mateřské školy každý den v době od 6:45 do 8:30, kdy je mateřská škola otevřená.

Ostatní široká veřejnost má možnost odpad nosit v odpoledních hodinách po 15:00 do 16:00 a v případě nutnosti otevřeme i po zazvonění v průběhu dopoledne. Pokud nebudeme v budově, nechejte nám odpad u popelnice za zádveřím a až se vrátíme, tak se postaráme.

Pozor:

Od jara roku 2014 máme novinku: u naší brány na dvůr stojí modrý kontejner na papír pro MŠ - můžete do něj kdykoliv přes plot vložit svůj sběr a tím přispějete dětem například na dopravu na školní výlety.

Děkujeme za spolupráci                              Lok