Víčka PET lahví v roce 2014

Stalo se v MŠ Králec tradicí, že celý rok děti nosí do školky všechna dostupná víčka z PET lahví a na sklonku roku je darujeme nějaké rodině s postiženým dítětem. Je to velmi hezká tradice, děti se učí přispívat něčím maličkým a v konečném efektu jde o velkou věc. V prvním roce 2012 jsme nasbírali celkem 57 kg barevných víček a poslali jsme je malé Lucince jako příspěvek na rehabilitační léčbu po dětské obrně.

O rok později, na Vánoce 2013 už děti nasbíraly celkem 76 kg barevných víček a poslali jsme je do Lukavice u Mohelnice pro malého Patrika – v podstatě na také na rehabilitační léčbu.

S velikou radostí Vám dnes můžeme oznámit, že letošní příspěvek bude rekordní a máme všichni radost, že jsme dosáhli na 100 kg !  Ve spolupráci s Charitou Zábřeh odesíláme tento „metráček“  malé Julince, aby se mohla rychleji a dobře uzdravit.

Ale není to jen naše zásluha – to rádi přiznáváme: sbírají pro nás celé rodiny a vozí nám víčka příbuzní z celé republiky. Nemalou měrou se podílejí i všichni naši spoluobčané, kteří víčka odevzdávají na obecním úřadě v Dolních Studénkách – a to nás těší, že přispívají všichni, kteří mají možnost – prostě spojujeme svoje síly a možnosti, abychom dokázali velkou věc. Děti se to od nás učí . . .

Jarmila Lokajíčková, ředitelka MŠ