Víčka pro Lucinku

Že se ve školce v Králci děti učí třídit odpad, to už jistě všichni víte. A že sbíráme mimo jiné i barevná víčka od PET lahví, to jste možná také zaznamenali – děti s nim pracují ve třídě i venku a naučily se využívat je k výtvarným činnostem a vyskládat nádherné mozaikové obrazy na nejrůznější téma. Jedním z cílů našeho sběru víček byl také záměr přebytečná víčka prodat a za utržené peníze si koupit hračky nebo nové učební pomůcky – děti jich potřebují hodně a jsou stále dražší…

Jenže jsme objevili sbírkovou akci “Víčka pro Lucinku,” která má pomoci malé Lucince. Je to malá holčička, o minutu mladší dvojčátko a hned po porodu visel její život na vlásku. Dnes už má rok života za sebou a neustále všem kolem ukazuje, jaká je bojovnice: teď přišel čas, kdy by se měla naučit chodit - ale to bez speciálního oblečku nepůjde. Proto její rodiče založili sbírku víček PET lahví, aby mohli Lucince dopřát pomůcku, kterou pojišťovny nehradí. Předpokládají první svoz víček na 14. prosince 2012 a rádi by uvítali pomoc široké veřejnosti. Naše děti ve školce začínají školní rok povídáním a hrami o rodině a také si zkoušíme, jak je těžké být omezován zdravotním handicapem – třeba nemít ruku nebo nevidět… A v rámci tohoto jsme se s dětmi rozhodli, že všechna víčka, co prozatím máme, věnujeme Lucince, aby si také jednoho dne mohla sama dojít za kamarády do školky a honit se s nimi po zahradě jako my. Nebo si vyjít ve dvojicích po vesnici ….

Pomůžete nám ???

Stačí jen posbírat po svém okolí všechna dostupná víčka od PET lahví, mohou se dávat i víčka z tetra obalů na mléko a džusy a můžete nám je nosit do MŠ Králec nebo do školy a školky ve Studénkách či na obecní úřad. Sesypeme je do pytlů a odvezeme je na sběrné místo, které máme v Šumperku a výtěžek poputuje na konto Lucinky. Jde jen o pár barevných víček – a věděli jste, že 1kg vykupují za 3,- až 6,50 Kč ? A ve Vrbně pod Pradědem z nich vyrábějí kompostéry? Máte možnost pomoci někomu a místo peněz jen přinést pár barevných víček – to je jen maličkost pro Vás a obrovská pomoc pro někoho potřebného …. Nezapomeňte – do 10 prosince 2012 a předem děkujeme i za Lucinku.

J. Lokajíčková, ředitelka MŠ Králec