Dopravní výchova v MŠ Králec

Všichni víme, že v těsném sousedství zahrady MŠ Králec je hezké a nové víceúčelové hřiště. V zimě jsme si pochvalovali bobování na kopečku, který je součástí hřiště a na jaře se na chodnících začaly prohánět děti se svými odrážedly a koloběžkami. Přivedlo nás to na myšlenku tam vymalovat jednoduché dopravní vodorovné značení, aby se děti naučily respektovat pravou polovinu „vozovky“ a tak se už v útlém věku položily základy bezpečného pohybu dětí po veřejných komunikacích a prvotní základy dopravních předpisů. Stačilo málo: pár kilogramů bílého Latexu a ochotní rodiče a za jedno dopoledne bylo vymalováno. Když potom donesli jiní ochotní rodiče vyrobené dopravní značky, mohli jsme jásat, protože to tam opravdu vypadalo, jako na skutečném dopravním hřišti. Podařilo se nám pozvat policisty z dopravního oddělení a tak si i děti z MŠ D. Studénky při slavnostním otevírání mohly okoukat jejich techniku a výbavu pro služební výkon.

Takže slovy p. místostarosty M.Strnada: mnoho kilometrů na silnicích bez úrazů a ve zdraví a ať vždycky dojedete tam, kam si přejete…

J. Lokajíčková