Nový školní rok v MŠ Králec

Nastalo září a ve školce to opět ožilo. Přišly nové děti a všichni se snažíme, aby nám spolu bylo hezky a příjemně. Není to jednoduché - je nám smutno po dětech, které odešly do školy mezi prvňáčky a jejich společnost nám chybí. Nejmenší dětičky pro změnu teskní po mamince a svých oblíbených hračkách, které na ně čekají doma a tak nám nezbývá, než se s tím co nejlépe “poprat”.

V novém školním roce jsme začali používat zrenovovanou jídelnu a naše Jiřinka má hezkou a komfortní výdejnu a děti teď mají prostor pro větší samostatnost při stolování a dokonce nejstarší a nejšikovnější si mohou hrát na číšníky a obsluhovat naše nejmenší. Nestačíme se divit, s jakou chutí a jak hezky jim to jde!

Ve třídě se uvolnilo místo po stolech a tak děti zjistily, kolik prostoru najednou máme na cvičení, tancování a jiné aktivity a také na stavbu obrovské autodráhy – prostě konečně tam všichni máme dost místa a nepřekážíme si.

Starou ložnici v patře jsme vyklidili od všeho nepotřebného harampádí a užitečné pomůcky jsme schovali do nových skříní na pomůcky a výtvarné potřeby a hned máme báječnou místnost pro kroužky. Nakonec nám dobří kamarádi upravili osvětlení, aby vyhovovalo našim potřebám.

Nejvíce se ale povedly drobné závěrečné úpravy, se kterými nám pomohli sami rodiče – natřeli nám barevně stoly, židličky a lavečky a zase máme školku barevnější a hezčí. Na stoly a lavečky nám kamarádi sehnali nové moderní desky a ochotné ruce pomocníků nám je namontovaly. Svůj podíl na novém a hezkém prostředí mateřské školy v Králci mají i letní brigádníci z obce – ti se nejvíce podíleli na úpravách zahrady a rodiče to, co brigádníci nestihli, dokončili společnými silami.

Všichni z mateřské školy v Králci – velcí i malí – by všem ochotným pomocníkům chtěli poděkovat za veškerou pomoc a doufáme, že v této tradici budeme pokračovat i příště.

Za všechny z MŠ Králec J. Lokajíčková, ředitelka

Ještě pořád je co modernizovat a zkrášlovat, aby se dětem ve školce líbilo a aby byly spokojenější a do školky se těšily víc.