Malí sportovci

Je tady jaro a naše děti mají chuť běhat, lítat a řádit jako o život a každý pobyt venku se nyní mění v boj  fyzické síly dětského tělíčka,  šikovnosti a mrštnosti se zemskou přitažlivostí. Není vůbec jednoduché po zimním „klidu“ uhlídat ty malé příliš živé „blechy“, které neví, kam vletět dříve.

Často využíváme hřiště u školky a zejména chodník, který nám supluje vozovku a děti se tak mohou poměrně bezpečně vyřádit na koloběžkách, dětských kolech a ty nejmenší děti na odrážedlech. Už máme na kontě několik karambolů a pár pěkně modrých kolínek, ale naštěstí naše děti přes zimu tak úplně nezahálely a jaro spolu s přitažlivostí a také odstředivou silou nám prozatím žádný velký úraz nepřinesly.

A co že jsme dělali přes zimu? Některé naše děti absolvovaly v lednu velmi úspěšně pět dopoledních lekcí bruslení a moc se nám to líbilo, protože jsme měli stadion a celou ledovou plochu jen pro sebe. Nevěřili byste, jak velké pokroky děti udělaly a s jakou chutí následovaly svého trenéra a všechny hry po něm opakovaly tak dlouho, až to dokonale zvládly. Je také pravda, že svoji roli hrála i přítomnost rodičů a před nimi se děti snažily, jak to nejvíce šlo! A chceme touto cestou přítomným rodičům poděkovat za podporu svých ratolestí.

Ještě větší úspěch měl lyžařský výcvik na Přemyslově druhý týden v únoru. Přes všechny počáteční dětské obavy se dařilo až tak moc, že od středy to vypadalo, že příští rok budeme organizovat „lyžák“ v Alpách – tak se do zimního sněhového sportu naše děti vžily a svahy na Přemyslově jim málem nestačily.. A když v pátek vypukl na svahu karneval, tak ani jedno dítě nezaváhalo a svůj slalom si s chutí a odvahou sjelo, jak nejlépe umělo.

Takže jaro nás těší, ale nebojíme se, protože i v zimě jsme se hýbali. A než příjde léto, budeme mít za sebou i plavecký výcvik – ten nám začíná v květnu a potrvá až do konce školního roku. Pohybu se nebojíme a většinou jej zvládáme na jedničku – škoda, že se ve školce neznámkuje…

Za děti z MŠ Králec  J. Lokajíčková