Prázdniny jsou za námi

Den za dnem běží a čas nepočká: skončily letní prázdniny a s novým školním rokem přišel čas i čas na bilanci minulého školního roku. Když se ohlédneme, zjistíme, že byl bohatý jak pro děti a jejich rodiče, tak pro všechny pracovnice MŠ Králec.

Máme radost, že se nám podařilo zlepšit spolupráci se ZŠ a MŠ Dolní Studénky – našli jsme společné zájmy, na kterých budeme i nadále společně pracovat a spolupráci rozvíjet. V průběhu celého roku měly děti možnost pracovat v kroužcích angličtiny, keramiky a flétničky a dojížděla za nimi učitelka logopedie. V zimním týdnu absolvovaly lyžařský kurz na Přemyslov a v jarních měsících se vrhly „do vln“ a v plaveckém areálu Aqatol v Šumperku zvládaly se statečností a odvahou předplavecký výcvik. V rámci Školního vzdělávacího programu „Se zvířátky poznáváme svět“ také sportovaly po celý školní rok, zejména v týdnu sportovních her. Za pohádkou se do Šumperka vypravily 7x, do lesa chodily celkem pravidelně a k řece se vydaly 2x, stejně jako na rybníky na Třemešku (jednou s ornitology a podruhé s rybáři při výlovu). Příroda prolínala veškerými činnostmi dětí, zejména v projektech Slunečnice, Motýlci a Roční období. Ani veřejným vystoupením jsme se nevyhýbali a tak jste nás mohli vidět celkem 5x při různých příležitostech. Měli jsme v MŠ vlastní dopolední karneval, dvě tvořivá odpoledne pro rodiče a nejvíc jsme hrdí na úpravu dopravního hřiště a nové dopravní značky, které nám pomohli vytvořit rodiče a za které jim moc touto cestou děkujeme. Díky tomu se  můžeme v novém školním roce víc zaměřit na dopravní výchovu. Navštívili nás policisté z dopravního oddělení, byli jsme se podívat za místními hasiči na jejich výbavu a výstroj. Omrkli jsme postupně malé chovy domácích zvířat a podívali jsme se i na „černé“ řemeslo kovářské. Konec školního roku 2010/2011 nám výrazně zpestřil výlet do ZOO Olomouc, jehož sponzorem byla cestovní kancelář ing.R.Sršně „Hornettour“a tak si děti platily jen vstupenky ke zvířátkům a mlsání. Veselo bylo i na pasování školáků, které bylo zpestřeno účastí rytíře a jeho družiny. Nakonec se nám podařilo projít celou naši vesnici a dětem ukázat nejdůležitější místa a budovy – aby věděly, jak hezké a zajímavé je to doma v rodné vesnici.

K tomuto pocitu také výrazně přispěli obětaví rodiče, kteří nám v prázdninách vymalovali chodbu a schodiště a zase máme školku hezčí. Letošní léto bylo ve znamení barev a tak i paní školnice malovala a barvila a jestli jste zvědaví, mrkněte na www.mskralec.cz a nebo se přijďte podívat – rádi Vás uvítáme – v novém hezkém zádvěří od fy Mija-therm. A všem malířům moc děkujeme!

Do 1. ročníku školní docházky nám odchází 6 dětí a vystřídají je nové, malé děti.

My všichni věříme, že se jim s námi ve školce bude moc líbit a budou mezi nás chodit s chutí a nebude se jim chtít odpoledne domů …..

Za všechny z MŠ Králec napsala ředitelka  J. Lokajíčková